dr inż.

Piotr Sobolewski

Profile naukowe

ORCID

Informacja

Koło naukowe twórców gier TK Games serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane tematem tworzenia gier - programowanie, grafika, dźwięk, game design, produkcja, a nawet marketing to obszary, w którzych uczymy każdego - od zera do bohatera! :)

O pracowniku

Obszary badań

Obecnie koncentruję się na innwoacyjnych mechanikach i systemach w grach komputerowych, UX gier mobilnych oraz połączeniu psychologii i sztucznej inteligencji w obszarze najbardziej zaawasowanej formy sztuki, czyli gier cyfrowych. Badania prowadzę zarówno na uczelni, jak również poza nią.

Na doktoracie zajmowałem się statystycznymi metodami detekcji zmian modelu klasyfikacji (ang. concept drift) w uczeniu maszyn. Jest to stosunkowo młody obszar w ramach sztucznej inteligencji w informatyce. Rozwinąłem autorski algorytm Simulated Concept Recurrence, który mam nadzieję otworzy nowe perspektywy w tworzeniu algorytmów klasyfikacji i detekcji dla środowisk, w których występuje zjawisko concept drift.

Dydaktyka i działalność na uczelni

Prowadzę wykład i laboratoria z Projektowania Gier Komputerowych 1 i 2 oraz opracowuję karty przedmiotów dla innych kursów związanych z tworzeniem gier. Jestem opiekunem naukowym koła naukowego Tk Games, uczącego tworzyć gry komputerowe i na urządzenia mobilne od podstaw.

Aktualności

Dr inż. Piotr Sobolewski w programie "Myśl po polsku"

Dr inż. Piotr Sobolewski wystąpił w serii "Myśl po polsku", gdzie opowiedział o projektowaniu gier. #sobolewski #zum

O uzależnieniach i Matrixie - wywiad z dr. inż. Sobolewskim

Dr inż. Sobolewski w rozmowie z Michałem Ciepielskim wypowiadał się o uzależnieniach od gier komputerowych. #sobolewski

"Nie ma uniwersalnego sposobu na stworzenie dobrej gry"

Dr inż. Piotr Sobolewski opowiada o swojej pracy i działalności w ramach cyklu #jestemzpwr. #sobolewski

Stan zanurzenia w grze (game flow) - wywiad z dr inż. Piotrem Sobolewskim

Zachęcamy Państwa do przeczytania kolejnego wywiadu z dr inż. Piotrem Sobolewskim, który ukazał sią na łamach gazety PC Format. #zum #sobolewski

Co się dzieje w mózgu gracza? - wywiad z dr inż. Piotrem Sobolewskim

Zachęcamy Państwa do przeczytania wywiadu z dr inż. Piotrem Sobolewskim, który ukazał sią na łamach gazety PC Format. #zum #sobolewski